Filmy z Jack Russell Terrierem

Reprezentuję rasę, która chętnie jest obsadzana w ważnych dla świata rolach. Pomysł na ten wpis narodził się w mojej głowie, kiedy po raz setny, jak nie tysięczny usłyszałam na ulicy „Majlo, Majlo”. No raczej nie. Mam na imię Elma, jestem suczką i … w sumie wcale nie jestem grzeczniejsza niż Majlo. Podczas ostatniego spaceru z matką, zaczęłam rozmyślać o karierze filmowej i pragnę Wam polecić kilka filmów.

Maska

Domyślam się, że teraz wszyscy moi czytelnicy krzyknęli w duchu „Majloooo”. Tak, Majlo to jeden ze słynniejszych Jack Russell Terrierów. Kto nie pamięta pieska z ADHD, który tylko czekał, żeby ktoś poświęcił mu chwilę na zabawę? Na pewno również kojarzycie jak sprawnie pomagał w ucieczce z aresztu. Moja szkoła 🙂

www.plejada.pl

Richie Rich (Richie Milioner)

Kolejny klasyk z lat dziewięćdziesiątych. Bardziej zaklasyfikowany jako film rodzinny (pewnie z uwagi na psa 🙂 Słynny Dollar również był reprezentantem mojej rasy. Nie wiem czy zauważyliście, ale miał łatki z kształcie dolarów (pewnie skąd imię). Chcę koniecznie namiary na jego stylistę. Przerobię wszystkie swoje łaty na kształt piłek i smaczków.

www.fdb.pl

Sekretne życie zwierzaków domowych (cz.1 i 2)

Kto nie zna Maxa ten lama. Jeśli śledzicie mnie w mediach społecznościowych, to na pewno widzieliście wielkiego Maxa przed jedną z krakowskich galerii. Bajkę polecam każdemu, część druga zdecydowanie lepsza i ukazująca trud bycia psem w wielkim mieście. Kto myśli, że nam zwierzakom domowym jest lekko, ten koniecznie powinien obejrzeć tę bajkę.

www.viva.pl

Karmazynowy przypływ

Ponownie wracamy do lat dziewięćdziesiątych. Tym razem do klasyki kina. Musicie mi przyznać rację, że jesteśmy tak czadową rasą, że zatrudniają nas nawet do zagrania poważnych ról w poważnych filmach. I to nie byle jakich, bo postać psa kapitana jest niezwykle ważna dla psiej kinematografii. Matka mi powiedziała, że nie pamięta tego filmu, bo w 1995 roku szła do Komunii, ale obiecała, że nadrobi zaległości.

www.movie.com

Artysta

Oskarowy film, fantastyczny występ Uggiego. Rzadko zdarza się rola psa, która na spokojnie mogłaby przyćmić ludzkich aktorów. Uggie, poza byciem aktorem napisał również swoją książkę, był zapraszany na ceremonie rozdania nagród i sam został laureatem Złotej Obroży. Ponadto jego łapa jest w hollywoodzkiej Alei Sław. To się nazywa fejm.

www.kino.dlastudenta.pl

Na koniec zagadka dla Was – znacie jakieś filmy lub seriale z Jack Russell Terrierami? Pochwalcie się w komentarzu.

Comments (0)
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *